czwartek, 3 kwietnia 2014

Jak adoptować lalkę

Wszystkie moje lalki szyte są z jerseyu bawełnianego posiadającego znak OekoTest. Jersey produkowany jest na potrzeby osób szyjących lalki. Lalka waldorfska wypełniona jest oczyszczonym runem owczym pochodzącym z Polski. Lalki szyte są ściegiem maszynowym potrójnym, z najlepszej jakości materiałów oraz z wielką dbałością o szczegóły. Każda lalka otrzymuje metryczkę narodzin wraz z instrukcją pielęgnacji. W moim domu nie pali się papierosów oraz nie ma zwierząt alergizujących.
Lalki które szyję:
1. Lalka waldorfska - 50 cm (dla starszych dzieci)
2. Lalka waldorfska - 40 cm
3. Lalka waldorfska - 30 cm
4. Lalka waldorfska Lulu Waldorf Doll (ma ok 30 cm i ma cieńsze ręce i nogi, coś na styl lalki Barbie, można ją swobodnie chwycić w dłoń)
5. Lalka waldorfska nierozbieralna dla najmłodszych  (ubranko przyszyte ma do ciałka, lalka idealna dla dziecka do 3 lat)
6. Szmatka przytulanka waldorfska (dla niemowląt)
7. Krasnalek waldorfski ok 15 cm ( ciałko ma z weluru, jest lekko wypełniany wełną)
8. Niemowlak waldorfski (wielkość do uzgodnienia)
9. Niemowlak rzeźbiony z jerseju (z tego materiału powstają również lalki waldorfskie). Niemowlak nie jest lalką waldorfską, jest wypełniany wkładem poliestrowym, wielkość około 40 cm. Lalka ma wyrzeźbione paluszki, kolanka, pupę, nos, posiada dołeczki w kolanach i łokciach, na życzenie może mieć wyraźnie zaznaczoną płeć (tak jak lalka Bolo)
10. Niemowlak rzeźbiony z polaru  (nie jest lalką waldorfską, jest wypełniany wkładem poliestrowym, wielkość  około 40 cm) ma wyrzeźbione paluszki, kolanka, pupę, nos, posiada dołeczki w kolanach i łokciach, może mieć wyraźnie zaznaczoną płeć (tak jak lalka Bolo).

Zamawiając lalkę określasz jak powinna wyglądać:
- kolor oczu
- kolor, rodzaj i długość włosów (fryzura może być ułożona na stałe, może być wyhaftowana, być z futerka, moheru lub włóczki)
- odcień materiału z którego będzie szyta lalka
- ubranka i dodatki (ilość ubranek zależy od Ciebie)
- kolor dominujący ubranek
- wielkość i rodzaj lalki (rodzaje lalek wymienione są na górze)
- wiek dziecka (dziecko do 3 lat - lalka nie posiada małych elementów np. guziki)
- termin uszycia lalki uzgadniamy indywidualnie
Możesz zamówić lalkę waldorfską z podbródkiem, pępkiem, pupą, uszami. Podajesz także jak lalka ma mieć na imię i czy ma być podobna do dziecka, dla którego będę szyła lalkę (proszę o wysłanie trzech zdjęć mailem). Podobieństwo do dziecka będzie określało się w kolorze oczu, włosów, stylu ubierania się. Nie będzie dokładnie odzwierciedlało osoby dziecka.
Lalka może mieć akcesoria np. przytulankę, kocyk, poduszkę, śpiworek, grzechotkę.Szablon stworzony przez Arianę | Technologia Blogger | X X